آزمون MHLE مرداد ۹۸ | دانلود دفترچه سوالات و پاسخ تشریحی

[درباره آزمون]

آزمون MHLE یکی از آزمون‌های سنجش مهارت زبان عمومی است که ویژه داوطلین دوره های تخصصی پزشکی، دندانپزشکی و داوطلبین تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت است. این آزمون هر ساله به صورت میانگین چندین بار در کشور برگزار می‌شد. طبق تقویم برگزاری، اولین آزمون ام اچ ال ای در سال ۹۸، آزمون MHLE مرداد ۹۸ بود که در ادامه دفترچه سوالات و پاسخنامه تشریحی این آزمون را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

▢ بررسی سوالات شنیداری

واقعیت آن است که برای بخش لیسینینگ آزمون ام اچ ال ای و پاسخ به ۳۰ سوال آن، باید هم سطح خوبی از دامنه لغات داشته باشید و هم مهارت های پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری را فرا بگیرید. برای این که بتوانید نمره خوبی در آزمون MHLE، بویژه در بخش شنیداری بدست آورید، از بسته “MHLE پلاس” استفاده کنید. چقدر با ویژگی‌های این پکیج آموزشی آشنا هستید؟

▢ بررسی سوالات گرامر

برای بخش گرامر ۲۰ سوال در دو قسمت مطرح شد. سوالات قسمت اول، بیشتر مربوط به مباحثی است که آن را در دوره گرامر MHLE، “گرامر ساختاری” نامیدیم و سوالات قسمت دوم که برای پاسخگویی به آن‌ها به تسلط بیشتری نیاز است، راجع به “گرامر جزئی” دوره گرامر ام اچ ال ای است که مفصلا در دوره به آن پرداخته شد و در کلاس‌های رفع اشکال و حل تست، به تکرار از این مباحث تست حل کردیم.

▢ بررسی سوالات واژگان

چقدر شیوه طراحی سوالات واژگان در این آزمون دوست داشتنی است! ۲۰ سوال واژگان در این آزمون به دو شکل متفاوت مطرح می شود: ۱. ده سوال کلمات متردادف و ۲. ده سوال به همان روش سنتی جای خالی. توصیه من در بخش واژگان این است که از کتاب “۱۰۰۰ لغت پرتکرار آزمون MHLE” استفاده کنید و طبق برنامه‌‌ای که برای شما در بخش برنامه مطالعاتی طراحی شده مطالب را بخوانید و مرور کنید.

▢ بررسی سوالات درک مطلب

در بخش درک مطلب، این تصور اشتباه است که باید تمام متن را خواند تا به سوالات پاسخ داد!! تاکید من در پاسخگویی به سوالات درک مطلب به یادگیری مهارت‌های پاسخگویی سوالات درک مطلب است که ما به عنوان هدیه آموزشی، “دوره درک مطلب MHLE” را به رایگان به دانشجویانی که در دوره گرامر MHLE ثبت نام کرده‌اند، تقدیم می‌کنیم. البته به صورت جداگانه هم می‌توانید، این دوره را تهیه کنید و مهارت‌های مورد نیاز برای پاسخگویی به سوالات درک مطلب را کسب کنید.

✅پاسخ: گزینه A

خب بریم که با مهارتهایی که یاد گرفتیم، سریع به سوالات جواب بدیم. قبل از جای خالی یک اسم اومده و از گزینه ها مشخص است که می‌خواد از جمله واره وصفی بپرسه. بریم که رد گزینه کنیم.

رد گزینه B: کلمه what اصلا حرف ربط جمله واره وصفی نیست.

رد گزینه D: با توجه به مبحث توالی زمان ها، منطقی نیست که بعد از فعل در زمان حال، از فعل گذشته استفاذه شذه است.

رد گزینه C: به فعل گزینه 1 و 3 دقت کنید. یکی در حالت مجهول و دیگری حالت معلوم آمده است. در این نوع از سوالات، طبق انچه که در مهارت 5 دوره گرامر MHLE گفته شد، باید به معنا دقت کرد. و اگر معنا را نمی‌دونستین از تکنیک طلایی براش استفاده کنید.

✅پاسخ: گزینه D

خب دیگه یاد گرفتین که چه زمانی کلمات wh به عنوان حرف ربط و چه زمانی هم به عنوان کلمه پرسشی هستند.

کاملا مشخصه که اینجا when حرف ربط هست چون قبل از آن فاعل و فعل آمده است (مهارت 7 و 15 دوره گرامر). بنابراین گزینه های بنابراین گزینه های A، B و C رد می شوند

✅پاسخ: گزینه A

در مهارت 17 کاملا راجع به جملات شرطی صحبت کردیم. بنابراین این تست بیشتر شوخیه تا یه سوال. والا!!!

{if + {past perfect}, {would have been PP

✅پاسخ: گزینه D

این سوال هم خیلی ساده است!!! به مهارت‌های 7 و 8 اشاره دارد بنابراین باید بعد از when از فاعل و فعل استفاده کنیم. باز هم فقط محض یادآوری چون when حرف ربط است بنابراین خبری از وارونگی نیست. (مهارت 15 دوره گرامر ای پی تی)

✅پاسخ: گزینه D

خب، بالاخره یه سوال جوندار دیدیم؛ البته نه خیلی جوندار!!! با وارونگی در بخش چهارم دوره آشنا شدین بنابراین با توجه به اینکه Arthur بین فعل کمکی did و فعل اصلی realize قرار گرفته مشخص است که باید وارونگی باشد.

با بررسی گزینه هایی که داریم فقط با قرار دادن گزینه D وارونگی رخ می دهد (مهارت های 16 و 19)

✅پاسخ: گزینه D

درست مشابه همین سوال را در کلاس حل تست و رفع اشکال به هم حل کردیم. بهتون گفتم که در صفت های مرکب از s- جمع استفاده نمی‌کنیم. مثالی هم که زده بودم این بود:

a thirteen-year-old student

✅پاسخ: گزینه B

باز هم جمله شرطی و باز هم استفاده از مهارت 17 دوره گرامر MHLE.

{if + {present simple}, {will + verb word

✅پاسخ: گزینه C

در بخش تفاوت ها، به تفاوت بین told و say اشاره شد و گفته شد که فعل told دو مفعولی است که به درستی در اینجا استفاده شده است.

از فعل visit به عنوان هم آیند کلمه the doctor نیز درست استفاده شده است.

فعل should be gone از نظر ساختاری درست است اما از نظر کاربردی خیر. در این جا به فعل مجهول نیاز نیست، این را با استفاذه از معنا و تکنیک طلایی هم می شد کاملا تشخیص داد.

عده ای هم ممکن بود که به تفاوت دو عبارت last week و the previous week دقت نکرده باشن و به اشتباه این گزینه را انتخاب کرده باشن

بانک سوالات

آزمون EPT شهریور ۱۴۰۰ | دانلود دفترچه سوالات و پاسخ تشریحی

آزمون EPT آبان ۱۴۰۰ | دانلود دفترچه سوالات و پاسخ تشریحی

پاسخنامه زبان عمومی دکتری ۹۹ | گروه فنی مهندسی و علوم پایه

پاسخنامه تشریحی زبان عمومی ۹۹ | گروه علوم انسانی، هنر و کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *