آزمون دولینگو چیست؟

اولین گام برای یادگیری لغات انگلیسی، این است که بدانیم یادگیری و یادسپاری چه تفاوت‌هایی دارند و چگونه باید یک کلمه را کامل یاد گرفت.

به اشتراک بگذارید

آن‌چه در این مقاله می‌خوانید:

مقدمه

آزمون زبان دولینگو معیاری برای سنجش مهارت زبان انگلیسی است. اخذ مدرک، تضمینی بر مهارت شما در تسلط بر زبان انگلیسی است. آزمون‌های زیادی برای این منظور در سطح کشور برگزار می‌شوند. آزمون‌های نظیر تافل و آیلتس که قبولی و گرفتن امتیاز مورد نیاز در آنها به دلیل سطح بالا بودن سوالات، بسیار سخت بوده و هزینه بالای این آزمون‌ها امکان ثبت نام و شرکت در آزمون را محدود ساخته است.

 

اما آزمون زبان دولینگو نسبت به رقیبان سرسخت خود- تافل و آیلتس- آسان‌تر به نظر می‌رسد. از جمله ویژگی‌هایی که باعث محبوبیت بیشتر آزمون زبان دولینگو در بین متقاضیان شده است؛ برگزاری آنلاین این آزمون است که با توجه به شرایط خاص حاکم بر جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز می‌توانید به این آزمون دسترسی داشته باشید و در زمانی حدود ۱ ساعت موفق به گذراندن این آزمون شوید. آزمون زبان دولینگو برای ورود به بسیاری از دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا گزینه مناسبی است. در ادامه مقاله شما را با شرایط و قوانین شرکت در این آزمون آشنا می‌کنیم. 

آزمون زبان دولینگو
آزمون زبان دولینگو

شرایط ثبت نام آزمون زبان دولینگو

از آنجا که این آزمون را از رایانه خود بصورت آنلاین انجام می‌دهید، هنگام شرکت در آزمون بهتر است شرایطی که در ادامه مقاله ذکر می‌کنیم را مهیا کنید تا برای شرکت در آزمون دچار مشکل نشوید.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • مکان مناسب و دور از سرو صدا
 • حدود ‌یک ساعت وقت بدون وقفه
 • رایانه ای مجهز به وب‌کم
 • اتصال به اینترنت و ‌یک مرورگر سازگار
duolingo english test
شرکت در آزمون زبان دولینگو

قوانین آزمون زبان دولینگو

برای شرکت در این آزمون مرورگرهای اینترنتی از پردازنده قفل می‌شوند، به این معنی که هر گونه پیمایش به دور از مرورگر، جلسه آزمون را بی اعتبار می‌کند. علاوه بر این، همه افزونه‌های مرورگر شما باید غیرفعال شوند. از داوطلبان آزمون نیز خواسته می‌شود که همیشه در معرض دید قرار گیرند. دوربین‌ها و میکروفون خود را از طریق مدیریت آزمون فعال نگه دارند.

علاوه بر این قوانین، آزمون‌دهندگان در حین اجرای آزمون زبان دولینگو از انجام رفتارهای ممنوع که در ادامه ذکر خواهیم کرد باید اجتناب کنید

 • نگاه به دور از صفحه
 • پوشاندن گوش‌ها
 • ترک مرورگر وب
  • خروج از پنجره با مکان نما
  • خروج از حالت تمام صفحه
 • صحبت کردن مگر اینکه دستور داده شود
 • برقراری ارتباط با شخص دیگر در هر لحظه در حین آزمون
 • اجازه دادن به دیگران در اتاق
 • استفاده از هرگونه منبع و کتاب آموزشی
 • استفاده از تلفن ‌یا دستگاه دیگری
 • نوشتن‌ یا خواندن ‌یادداشت‌

پس از اتمام آزمون، فیلم آزمون شما بازبینی می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که شما از قوانین پیروی کرده‌اید. رعایت این قوانین در طول آزمون مهم است، در غیر این صورت لازم است آن را دوباره انجام دهید. 

حتما ببینید: دوره کاملا رایگان آموزش ۵۰۴ واژه با متد ریشه‌یابی” را از دست ندهید.

مخاطبین آزمون دولینگو

مهارت زبان انگلیسی و اخذ مدرک زبان از دیرباز‌ یکی از موانع بزرگ، بر سر راه همه دانشجویان و افرادی است که قصد سفر و اقامت در خارج از کشور را دارند. ‌یکی از شرایط مهم برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های خارجی تسلط به زبان و اخذ مدرک تافل ‌یا آیلتس بوده که به علت دشواری این دو آزمون، بسیاری از رفتن منصرف می‌شدند. اما با ورود آزمون زبان دولینگو این معضل تقریباً حل شد.

 

این آزمون معتبر به پیچیدگی و سختی تافل نیست و با داشتن مهارتی متوسط می‌توانید به صورت آنلاین در آزمون زبان دولینگو شرکت کنید و امتیاز لازم را کسب نمایید. مدرک آزمون دولینگو در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا معتبر می‌باشد. برای مقایسه این سه آزمون تحقیقاتی صورت گرفته است که در ادامه مقاله برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه، جدول مقایسه امتیاز آزمون زبان دولینگو با آزمون‌های تافل و آیلتس را ترسیم نموده‌ایم. 

مقایسه آزمون‌های دولینگو، تافل، آیلتس

ساختار آزمون دولینگو

این آزمون تمام مهارت‌های زبان انگلیسی از جمله خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. برای تقویت مهارت‌های خود علاوه بر استفاده از منابع تافل و آیلتس، بهترین روشِ آموزش انگلیسی، یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال است.

در شروع آزمون ۱۰ دقیقه به مقدمه و بیان قوانین آزمون اختصاص می‌یابد و آزمون اصلی که شامل سوالات انطباقی، خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است به مدت ۲۵ دقیقه می‌باشد. در پایان آزمون‌ یک مصاحبه ویدئویی با مدت زمان ۱۰ دقیقه انجام می‌شود. در ادامه مقاله توضیحاتی مختصر در مورد هر‌یک از این بخش‌ها ارائه می‌دهیم. 

[خواندن با صدای بلند]

این بخش از آزمون زبان دولینگو، توانایی خواندن و گفتن آزمون دهنده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در واقع آزمون دهندگان باید با استفاده از رایانه و میکروفون جمله‌ای را بخوانند، درک و صحبت کنند. 

duolingo english test
ساختار آزمون دولینگو

[صحبت کردن]

صحبت کردن معیاری برای برای سنجش سطح مهارت زبان انگلیسی در آزمون دهنده است. در این بخش، شرکت کنندگان باید به چهار سوال، پاسخ گفتاری دهند. که شامل توصیف تصویر، پاسخ به سه سوال گفتاری و‌یک خط نوشتار است که لازم است برای موفقیت در این بخش بر مهارت‌های دستور زبان، واژگان و ساختار متن تسلط داشته باشیم.‌ یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال آیتم خوبی برای تقویت مهارت‌های مورد نیاز این بخش از آزمون است. 

[نوشتن]

نوشتن مهارت دیگری است که در این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. چهار سوال در این بخش مطرح می‌شود که باید بتوانید پاسخ تشریحی لازم را برای آنها بنویسید. سه سوال به صورت توصیف تصویر می‌باشند.

duolingo english test
رایتینگ آزمون دولینگو

[مصاحبه ویدئویی]

مصاحبه ویدئویی در امتیاز شما در آزمون تاثیر ندارد و نتایج این قسمت را می‌توانید برای پذیرش در دانشگاه ‌یا‌ یک فرصت عالی برای کار به اشتراک بگذارید. سه سوال در این بخش مطرح می‌شود که باید بتوانید سه دقیقه در این زمینه صحبت و پنج دقیقه بنویسید و توانایی مهارت زبان انگلیسی خود را به نمایش بگذارید. اگر از عملکرد خود راضی نبودید می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید و سپس نتایج مصاحبه را به اشتراک بگذارید. 

duolingo english test
مصاحبه آزمون دولینگو

حتما بخوانید: مقاله “همه چیز درباره زبان عمومی آزمون دکتری ” را از دست ندهید.

نحوه ثبت‌ نام در آزمون دولینگو

بهترین روش برای ثبت نام در آزمون زبان دولینگو مراجعه به سایت این آزمون است. بعد از ورود به این سایت مراحل لازم برای ساخت اکانت را شروع می‌کنید و در پایان آدرس ایمیل شما به عنوان نام کاربری شما در نظر گرفته می‌شود و پسورد ورود به سایت نیز توسط خود شما تعیین می‌شود. برای تکمیل ثبت نام باید هزینه ۴۹ دلار را با استفاده از کارت اعتباری خود پرداخت کنید. بعد از پرداخت می‌توانید به راحتی وارد اکانت خود شده و در آزمون شرکت کنید. 

منابع آزمون دولینگو

برای آمادگی در این آزمون استفاده از منابع تافل و آیلتس بهترین پیشنهاد است. در ادامه چند مورد از این منابع را به شما معرفی می‌کنیم. 

 • برای تقویت دستور زبان استفاده از کتاب Grammar in Use می‌تواند کمک شایانی به شما باشد.
 • برای تقویت مهارت شنیداری استفاده از کتاب Moonstone بهترین پیشنهاد می‌تواند باشد.
 • یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال بهترین منبع برای تقویت تمام مهارت‌های زبان می‌باشد.

تقویم برگزاری آزمون دولینگو

همانطور که گفته شد ‌یکی از ویژگی‌های مهم آزمون دولینگو آنلاین بودن این آزمون است. که این ویژگی امکان آزمون دادن را در ۲۴ ساعت شبانه روز و در کل سال فراهم ساخته است. 

duolingo english test
تقویم برگزاری آزمون دولینگو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *