اهمیت گرامر زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ

اهمیت گرامر انگلیسی در مکالمه و رایتینگ

اولین گام برای یادگیری لغات انگلیسی، این است که بدانیم یادگیری و یادسپاری چه تفاوت‌هایی دارند و چگونه باید یک کلمه را کامل یاد گرفت.

به اشتراک بگذارید

آن‌چه در این مقاله می‌خوانید:

مقدمه

مطالعات همواره نشان می‌دهند که رابطه‌ی معناداری میان گرامر انگلیسی و رایتینگ و مکالمه وجود دارد. در حقیقت گرامر را می‌توان پایه و اساس هر زبانی دانست که باقی مهارت‌ها حول محور آن تقویت می‌شوند. بدیهی است که گرامر نه تنها در مکالمه و رایتینگ، بلکه در مهارت‌های دیگر نظیر خوانش متون به زبان اصلی و درک مطلب نیز اثرگذار است. برای درک بهتر این مسئله، بهتر است نگاهی به مثال زیر بیندازیم.

 

فرض کنید گرامر انگلیسی در مورد جملات مجهول را نمی‌دانید و در حال مکالمه با یکی از دوستانتان هستید. او از یک جمله‌ی مجهول در میان صحبت‌های خود استفاده می‌کند و شما درست متوجه منظورش نمی‌شوید و گمان می‌کنید که جمله‌ی او اشتباه است. دلیل این امر عدم آشنایی و تسلط کافی شما بر گرامر انگلیسی است. در این‌ نقطه، ارتباط به شکست می‌انجامد و مسیر گفتگو تغییر خواهد کرد. چرا که مکالمه یک فرآیند دوطرفه است و هر دو طرف باید در این فرآیند شرکت کنند. زمانی که یکی از این دو عامل نتواند به وظایف خود در بافتار یک مکالمه به درستی عمل کند، کار دشوار خواهد شد.

نقش گرامر انگلیسی در مکالمه و رایتینگ
نقش گرامر انگلیسی در مکالمه و رایتینگ

مشخص است که چنین اتفاقاتی در مورد نگارش نیز رخ می‌دهند. زمانی که گرامر مربوط به زمان‌ ماضی نقلی را بلد نباشید، هرگز نمی‌توانید جمله‌ای را بنویسید که زمان فعل آن ماضی نقلی است. این دو مثال به همراه نمونه‌های بسیاری که در واقعیت رخ می‌دهند، اهمیت یادگیری گرامر انگلیسی را به وضوح نشان می‌دهند.

 

اهمیت گرامر به حدی زیاد است که از همان مقاطع تحصیلی پایه در مدارس، به تدریس آن پرداخته می‌شود. درست است که مفاهیم اولیه ممکن است ابتدایی و ساده به نظر برسند، اما اگر همین مفاهیم به درستی آموخته شوند، پایه‌ی یادگیری مباحث بعدی به خوبی شکل خواهد گرفت. در ادامه می‌توانید این دو مسئله را با جزئیات بیشتری مطالعه کنید.

حتما ببینید: دوره کاملا رایگان آموزش ۵۰۴ واژه با متد ریشه‌یابی را از دست ندهید.

اهمیت گرامر در نگارش

اهمیت گرامر تنها به جلوگیری از بروز خطا و آشنایی با قواعد ساختاری یک زبان برنمی‌گردد. استفاده از گرامر خود مسئله‌ی دیگری است که می‌تواند از شما یک نویسنده‌ی خوب بسازد. در حقیقت بسیاری بر این باور هستند که آشنایی با گرامر انگلیسی به شما کمک می‌کند که در تولید نگارش خود زایایی لازم و کافی را کسب کنید.

 

اگر دانش مطلوبی در مورد مسائل و نکات گرامری داشته باشید، می‌توانید به خوبی متوجه شوید که چه چیزی نوشته‌های شما را تاثیرگذارتر می‌کند. اهمیت این موضوع در این مسئله نهفته است که نوشته‌ی موثر، هم‌زمان توجه و درک خواننده را می‌طلبد و این یک دستاورد بزرگ برای نویسنده تلقی می‌شود.

 

آشنایی با گرامر انگلیسی موجب می‌شود که شما قدرت لازم را برای انتقال کلمات به جملات پیدا کنید، به گونه‌ای که آن جملات معنادار و برای مخاطب قابل درک باشند.

ارتباط میان گرامر و رایتینگ
ارتباط میان گرامر و رایتینگ

یکی از بخش‌های گرامر به علایم نگارشی برمی‌گردد. موضوعی که شاید کمتر در رایتینگ به آن توجه شود. اما باید این را بدانید که در صورت تسلط بر این موارد، نوشته‌ی شما خواناتر خواهد شد و مخاطب از خواندن آن نهایت لذت را می‌برد. آیا این همان چیزی نیست که شما به دنبال کسب آن هستید؟‌ غایت آمال یک نویسنده، پذیرش، درک و برقراری ارتباط مخاطب با متن است.

در بخش رابطه‌ی میان گرامر انگلیسی و رایتینگ می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • رعایت گرامر و استفاده از شکل صحیح قواعد در یک جمله، موجب می‌شود خواننده متن شما را با اشتیاق تا انتها دنبال کند. اما اگر جملات شما مفهوم درستی نداشته باشند و دچار نارسایی باشند، خواننده متن را نیمه‌کاره رها می‌کند.

 

  • افراد بسیاری اقدام به نوشتن رایتینگ می‌کنند، اما به راستی وجه تمایز میان آن‌ها چیست؟ کسانی که به میزان قابل‌قبولی بر گرامر انگلیسی تسلط دارند، قطعا چند قدم از سایرین جلوتر هستند و همین امر موجب می‌شود که نویسنده در نظر مخاطب فردی قابل‌ احترام جلوه کند.

 

  • اما یکی از مهم‌ترین مواردی که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد این است که نویسندگان در واقع حافظان زبان هستند. کسانی که برای بقای یک زبان می‌کوشند، لازم است که بر گرامر و قواعد ساختاری آن مسلط باشند.

حتما بخوانید: مقاله “همه چیز درباره آزمون آیلتس ” را از دست ندهید.

نقش گرامر انگلیسی در مکالمه

این موضوع مثل روز روشن است که مکالمه انگلیسی بدون یادگیری گرامر معنا ندارد. برخی گمان می‌کنند که تنها با حفظ کلمات و چند گرامر ابتدایی می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند و نیازی به یادگیری ساختارهای پیشرفته‌‌تر ندارند. این افراد به محض اینکه در شرایط مکالمه قرار می‌گیرند به اشتباه خود پی می‌برند. اصلا عقلانی نیست که بخواهیم میان مکالمه و گرامر دیواری جداکننده بکشیم و منکر ارتباط میان این دو شویم.

 

اگر کمی به عقب برگردیم و به هدف اولیه‌ی خود از یادگیری زبان فکر کنیم، متوجه می‌شویم که نه تنها ما بلکه اکثر زبان‌آموزان به دنبال مکالمه هستند. آن‌ها زمانی که بتوانند مکالمه کنند، به این باور خواهند رسید که تسلط‌شان بر زبان در سطح قابل قبولی قرار دارد و این امر خود نیازمند یادگیری گرامر انگلیسی است. در حقیقت اگر زبان بیاموزید ولی نتوانید به خوبی مکالمه کنید، انگار که صاحب ماشینی هستید که چرخ‌های آن پنچر و حرکت با آن ناممکن است.

نقش گرامر در مکالمه زبان انگلیسی
نقش گرامر در مکالمه زبان انگلیسی

از همین رو مکالمه بخش مهمی از یادگیری زبان انگلیسی را شکل می‌دهد. اما به چه شیوه‌ای می‌توان در مکالمه پیشرفت کرد؟‌ آن‌چه بیش از همه در مکالمه به آن نیاز است، دقت در هنگام صحبت است. یادگیری گرامر انگلیسی شما را به یک آدم دقیق تبدیل می‌کند. چرا که هنگام یادگیری می‌آموزید که به ریزترین جزئیات و تفاوت‌ میان ساختارها دقت کنید. این دقت می‌تواند در ابعاد دیگر زبان یعنی خوانش متون، شنیدن و حتی نوشتن نیز نمود پیدا کند.

 

نکته‌ی مثبت دیگری که در ارتباط میان گرامر و مکالمه می‌توان به آن اشاره کرد این است که یادگیری گرامر به افراد کمک می‌کند که در این مسیر پیشرفت کنند. یعنی نخست با یادگیری گرامرهای ساده،‌ راه برای آموختن سایر مباحث باز می‌شود. اما چه رابطه‌ای میان این امر و مکالمه وجود دارد؟‌ زمانی که ساختارهای ابتدایی گرامر انگلیسی را یاد می‌گیرید، با استفاده از آن‌ در جملات، مطالب در ذهن شما تثبیت می‌شوند و این دقیقا همان مسئله‌ای است که برای یادگیری قواعد پیش‌رفته‌تر به آن نیاز دارید.

 

با یادگیری گرامر و استفاده از قوانین در مکالمه، می‌توانید به شیوه‌ای کاملا طبیعی صحبت کنید و اگر در کنار این امر به تمرین تلفظ لغات نیز بپردازید، در میان افراد بومی یک کشور انگلیسی‌زبان به آسانی پذیرفته می‌شوید و این نکته‌ی بسیار مثبتی است. بسیاری از افرادی که گرامر را به خوبی نیاموخته‌اند و در مکالمه‌‌ انگلیسی مشکل دارند، به مرور زمان منزوی می‌شوند و بسیاری از فرصت‌های پیش‌رو را از دست می‌دهند.

یشتر بخوانید: می‌توانید مقالات مشابه دیگری را از سایت‌های UKEssays و BuyCollegeEssay بخوانید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *