چگونه یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال ممکن می شود؟

یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال؛ چطور و چگونه؟

اولین گام برای یادگیری لغات انگلیسی، این است که بدانیم یادگیری و یادسپاری چه تفاوت‌هایی دارند و چگونه باید یک کلمه را کامل یاد گرفت.

به اشتراک بگذارید

آن‌چه در این مقاله می‌خوانید:

آیا یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال تاثیر دارد؟

این حرف که یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال می‌تواند بسیار اثربخش باشد، حرف اساتید حرفه‌ای و متخصص در این زمینه است. با فیلم دیدن حافظه دیداری و شنیداری شما خود به خود درگیر خواهد شد و شما به مرور مانند یادگیری زبان مادری‌ِتان آن را فرا خواهید گرفت و تاثیرات یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال را خواهید دید.

 

اگر به دنبال یک روش فوق العاده هستید که شما را به یادگیری زبان علاقه‌مند کند، چرا یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال را امتحان نمی‌کنید؟ این کار مزایای بی نظیری دارد که حتما شما را مجذوب خواهد کرد. در ابتدا برای این که با ویژگی‌های این روش جدید آشنا شوید بگذارید این روش را با روش‌های قدیمی آموزش انگلیسی مقایسه کنیم.

آموزش انگلیسی با فیلم و سریال
یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال

در گذشته اگر شما برای تقویت زبان انگلیسی خود یا آمادگی برای شرکت در آزمون‌های متفاوت زبان انگلیسی مثل آیلتس به آموزشگاه‌های زبان مراجعه می‌کردید با روش‌هایی رو به رو می‌شدید که شما را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی بی انگیزه و سرد می‌کرد و شاید اصلا قید یادگرفتن این زبان را می‌زدید. فکر می‌کنید روش‌های قدیمی چرا باعث دلسردی شما نسبت به یادگیری زبان می‌شد؟ بگذارید این طور پاسخ دهیم که نداشتن انگیزه کافی بزرگ‌ترین سدّی است که در برابر یادگیری قرار دارد.

راه آسان یادگیری زبان انگلیسی

روش‌های قدیمی آموزش زبان نیز در ایجاد این بی‌انگیزگی بسیار نقش داشتند. چرا که این روش‌ها، هرگز روش‌های پویایی نبودند. برعکس، یادگیری انگلیسی با این متد در شما ایجاد انگیزه می‌کند. یکی از دلایلی که برای این امر می‌توان بیان کرد این است که فیلم‌ها به زبان محاوره‌ای صحبت می‌کنند و همین باعث می‌شود، انگلیسی که یاد می‌گیرید برای برقراری ارتباط با دیگران مناسب‌تر باشد. به عبارت دیگر، انگلیسی مردم را یاد می‌گیرید نه انگلیسی کتاب ها را.

علاوه بر این چون کاربرد قواعد مکالمه و اصطلاحات را به طور مشخص درک می‌کنید و جایگاه استفاده از آنان را تشخیص می‌دهید، پس از مدتی ناخودآگاه با کلمات، اصطلاحات و قواعد جمله بندی در زبان انگلیسی آشنا می‌شوید. در صورتی که اگر می‌خواستید همین قواعد را با خواندن کتاب‌های گرامر بیاموزید زمان زیادی صرف کاری خسته کننده می‌شد و در آخر چیزی به جز این که چند روز یا چند هفته بعد همه آن قواعد را فراموش کنید نصیبتان نمی‌شد.

حتما ببینید: دوره کاملا رایگان آموزش ۵۰۴ واژه با متد ریشه‌یابی را از دست ندهید.

دلایل اهمیت یادگیری زبان دوم با فیلم و سریال

دلیل دیگری که می‌توان در نظر گرفت این است که با یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال شما از قوه سمعی و بصری خود به طور همزمان استفاده می‌کنید همین کار باعث می‌شود بیشتر بتوانید بین دیده ها و شنیده‌های‌تان ارتباط برقرار کنید. این ارتباط کمک می‌کند تا مکالمه را تفسیر کنید و بهتر بفهمید.

 

با وجود همه این‌ها از این عامل نمی‌توان غافل شد که تماشای فیلم و سریال و یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال انگیزه فوق العاده‌ای به شما می‌دهد که این انگیزه، خود گام بلندی در یادگیری زبان است. ایجاد این انگیزه هم به دلیل جذابیتی است که فیلم و داستان دارد و ذهن شما ناخودآگاه ناچار به تلاش برای فهمیدن ادامه داستان می‌شود. همین طور کاربرد تمام قواعدی را که می‌آموزید، در همان لحظه می‌بینید که این باعث می‌شود دچار آفت بی‌انگیزگی در ادامه مسیر یادگیری زبان دوم نشوید.

 

علاوه بر این ها با یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال شما تلفظ و بیان کلمات را از زبان کسی یاد می‌گیرید که زبان انگلیسی زبان اول اوست. بی‌شک همین تلفظ‌های صحیح و بیان مناسب در شما کششی ایجاد می‌کند که بخواهید کلمات را تکرار کنید و با این کار می‌توانید تلفظ‌های‌تان را تا حدود زیادی تقویت کنید.

روش‌های صحیح فیلم دیدن برای تقویت زبان

با وجود چیزهایی که گفته شد قطعا یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال در ابتدا نیازمند آن است که مهارت‌هایی را بیاموزید. مطمئن باشید بدون آموختن این مهارت‌ها و صرفا با فیلم دیدن نمی‌توان انتظار داشت در یادگیری زبان پیشرفت چشمگیری داشته باشید. بنابراین اگر قصد یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال را دارید به تمام نکاتی که برای‌تان شرح می‌دهیم به خوبی توجه کنید و همه آن‌ها را رعایت کنید.

در گام نخست؛ فیلمی را انتخاب کنید که برای‌تان جذاب باشد.

هرگز برای یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال به سراغ فیلم‌ها یا ژانر‌هایی که شما را جذب نمی‎کنند، نروید. این کار قطعا تاثیرات بدی برای‌تان خواهد داشت. خستگی که فیلم‌های کسل کننده برای‌ِتان ایجاد می‌کنند شما را بیشتر از قبل از یادگیری زبان فراری می‌دهند.

در مرحله بعدی یک بار فیلم را تا آخر ببینید.

با این کار یک دید کلی نسبت به فیلم پیدا می‌کنید و ذهن‌تان را نسبت به پیدا کردن جزئیات فیلم کنجکاو می‌کنید که در این نوع از یادگیری زبان انگلیسی بسیار موثر است. در سومین مرحله از یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال، فیلم را با دید کلی که به دست آورده‌اید به چند بخش کوتاه تقسیم کنید. هر بار فقط یک بخش را ببینید و قبل از این که مغز خسته شود و از آموختن دست بکشد، شما از دیدن ادامه فیلم دست بکشید و به ذهنتان استراحت بدهید.

بعد از این کار زیرنویس انگلیسی فیلم را دانلود کنید و شروع به دیدن اولین بخش کنید.

همزمان هم به فیلم و هم به زیرنویس توجه داشته باشید و معنی کلماتی را که نمی‌دانید، پیدا کنید. پس از استراحتی کوتاه دوباره به سراغ همان بخش بروید ولی این بار بدون زیرنویس، آن بخش کوتاه را مشاهده کنید. سعی کنید تمام لغات را بشنوید و معنی آن‌ها را به خاطر بیاورید. اگر معنی لغتی را به یاد نداشتید می‌توانید دوباره معنی آن را پیدا کنید.

 

هنگام یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال با بازیگران فیلم ارتباط برقرار کنید و ترجیحا فیلم را از میان کارهای بازیگر محبوب‌تان انتخاب کنید. در این مرحله تلفظ‌ها را تکرار کنید و سعی کنید دقیقا مثل بازیگر کلمات را بیان کنید.

 

بعد دیالوگ‌هایی را که به نظرتان جذاب یا خوش آهنگ است به همراه بازیگر نقش تکرار کنید تا یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال برای‌تان جذاب‌تر شود. در نهایت بهترین دیالوگ‌های هر فیلم را با لحن و تلفظ صحیح به خاطر بسپارید و در یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال به کار ببرید.

حتما بخوانید: مقاله “شیوه صحیح حفظ لغات انگلیسی ” را از دست ندهید.

کدام فیلم‌ها و سریال‌ها برای تقویت زبان مناسب هستند؟

همانطور که قبلا هم گفتیم برای یادگیری انگلیسی با این روش، سریال‌های انتخابی باید مناسب با سلیقه‌تان باشد تا شما را جذب کند. ما در ادامه این مقاله تعدادی فیلم و سریال که سطح مناسبی برای یادگیری دارند به شما معرفی می‌کنیم تا از میان آن‌ها فیلم مناسب خودتان را انتخاب کنید.

یک پیشنهاد عالی برای تقویت سطح زبان استفاده از انیمیشن‌هاست که به دلیل سرعت پایین تلفظ و بیان واضح‌تر همینطور ادای قوی‌تر کلمات توسط گوینده در تکنیک یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال بسیار مناسب هستند.

برای این قسمت انیمیشن Animals United انتخاب پیشنهاد خوبی است.

آموزش انگلیسی با فیلم و سریال
انیمیشن Animals United
آموزش انگلیسی با فیلم و سریال
سریال جذاب The Big Bang Theory

اگر به دیدن انیمیشن علاقه‌ای ندارید و تماشای فیلم را در یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال ترجیح می‌دهید، می‌توانید به سراغ سریال جذاب The Big Bang Theory بروید. این سریال با کمدی جالبی که دارد احتمالا شما را جذب می‌کند.

How to Get Away with Murder

اگر هم طرفدار فیلم های پر حادثه هستید، می توانید سریال How to Get Away With Murder را انتخاب کنید.

آموزش انگلیسی با فیلم و سریال
سریال Ozark

سریال Ozark پیشنهاد دیگری است که می‌تواند در یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال به کمک‌تان بیاید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *